Εξωσωματικη εμπειρια

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Κωστας Χ
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2020 7:26 am

Εξωσωματικη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Κωστας Χ » Παρ Απρ 17, 2020 11:19 pm

Καλησπερα. Ειδα ενα πολυ περιεργο ονειρο-εφισλτη χθες το βραδυ. Ειδα οτι ημουν στο κρεβατι και κοιμομουν. Ηρθε γρηγορα μια μαυρη φιγουρα και μου ψυθιρσε στο αυτι την λεξη "εθενε" και κατευθειαν βγηκα απο το σωμα μου. Ενιωσα να με τραβαει κατι σκοτεινο και γελαγε δαιμονικα. Ειπα κατευθειαν την ευχη και παρακαλεσα τον Θεο να επιστρεψω στο σωμα μου. Επεστρεψα κατευθειαν και ξυπνησα τρομαγμενος. Η λεξη αυτη δεν υπαρχει πουθενα. Υπαρχει περιπτωση να προκειτε για δαιμονικη γλωσσα; Συγγνωμη γενικα εχω περιεργα ονειρα καποιες φορες αλλα αυτο ταν πολυ ζωντανο που με κανει να πιστευω οτι οντως βγηκα καθως ενιωσα ταυτοχρονα και ενα εντονο τριξιμο σε ολο μου το σωμα και ιδιαιτερα στα αυτια. Εχει καποιος/α καποια εξηγηση;



Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Re: Εξωσωματικη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Παρ Απρ 17, 2020 11:53 pm

Το σωστότερο που πρέπει να κάνεις γι᾽ αυτό που σου συνέβη είναι να μην το ερμηνεύσεις μόνος σου αλλά να το πεις στον Πνευματικό σου Πατέρα στη Θεία Εξομολόγηση κι εκείνος θα σου πει τί είναι. Επειδή οι εκκλησίες είναι κλείστες και ίσως δεν μπορέσεις να πας αυτές τις μέρες για Θεία Εξομολόγηση θα ρωτήσω εγώ αύριο τον Πνευματικό μου Πατέρα και θα σου πω τι μου είπε.



Κωστας Χ
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2020 7:26 am

Re: Εξωσωματικη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Κωστας Χ » Σάβ Απρ 18, 2020 8:44 am

Σε ευχαριστω παρα πολυ αληθεια. Σημαινει πολλα για μενα αυτο που θα κανετε. Αναμενω απαντηση.



Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Re: Εξωσωματικη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Σάβ Απρ 18, 2020 10:45 am

Kαλημέρα αδελφέ μου! Ρώτησα τον Πνευματικό μου γι᾽ αυτό που σου συνέβει και μου είπε ότι δεν ξέρουμε τι ήταν αυτό και ότι να μην το ερμηνεύεις και ούτε να ανησυχείς. Απλά να είσαι κοντά στη Θεία Εξομολόγηση χωρίς να δίνεις σημασία σε αυτό που συνέβει.

Μπορεί ακόμη και όνειρο να ήταν, ο διάβολος κάποιες φορές μας βάζει όνειρα τα οποία τα "συγχρονίζει" με την πραγματικότητα και νομίζουμε ότι είναι αληθινά. Γενικά με τα όνειρα ο διάβολος κάνει πολλά κόλπα. Δηλ. μπορεί κάποιος ναχει ξαπλώσει να κοιμηθεί και να του βάλει ο διάβολος να δει ονειρο ότι είναι ξαπλωμένος στο κρεβάτι και κάτι του συμβαίνει. Και μετά ξυπνάει κ νομιζει οτι ήταν αληθινό αυτό που έζησε.

Γι᾽ αυτό μην δίνεις καμία σημασία σε αυτό που σου συνέβει, συνέχισε να κάνεις την βραδινή σου προσευχή και να λες την ευχή του Ιησού και να είσαι κοντά στη Θεία Εξομολόγηση και μην φοβάσαι. Καλή Ανάσταση!




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες

cron