Ο Παγετώνας προμηνύει γεγονότα;

της Αγίας Γραφής και των Πατέρων

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Μάριος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Ιουν 21, 2017 1:17 pm

Ο Παγετώνας προμηνύει γεγονότα;

Δημοσίευσηαπό Μάριος » Πέμ Ιούλ 27, 2017 10:23 pm

Είδα αυτό το βίντεο:

. Μπήκα σε σκέψεις.Το βίντεο αναφερει πως η ΝΑΣΑ λεει για τον παγετώνα που θα αρχίσει να πλητει την γή από το 2018.Μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο;Μπορεί να προμηνύει γεγονότα;



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Ο Παγετώνας προμηνύει γεγονότα;

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Ιούλ 28, 2017 8:10 am

Η γη στα δισεκατομμύρια χρόνια της ιστορίας της έχει περάσει πολλές φάσεις. Μερικές απ' αυτές ήταν καταστροφικές για τα πλάσματα που ζούσαν πάνω της. Το τέλος του κόσμου θα έρθει, όταν το αποφασίσει ο Θεός και οι αιτίες δε θα είναι φυσικές, αλλά πνευματικές.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Ο Παγετώνας προμηνύει γεγονότα;

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Παρ Ιούλ 28, 2017 11:43 am

Γιατί να μην είναι ο παγετώνας μια ευκαιρία για μετάνοια!



Άβαταρ μέλους
Achilleas
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 7:09 pm

Re: Ο Παγετώνας προμηνύει γεγονότα;

Δημοσίευσηαπό Achilleas » Παρ Ιούλ 28, 2017 3:19 pm

Εγώ έχω μία απορία. Ως τώρα μας λέγανε για το φαινόμενο του θερμοκηπίου και ότι η μέση θερμοκρασία της γης θα ανεβαίνει συνεχώς. Αυτό δεν αντιβαίνει με τον ερχομό ενός Παγετώνα? Τι τελικά ισχύει?


Μακάριοι οι πραείς, ότι αυτοί κληρονομήσουσι την γην.

Μάρκος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 10:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο Παγετώνας προμηνύει γεγονότα;

Δημοσίευσηαπό Μάρκος » Παρ Ιούλ 28, 2017 7:36 pm

Achilleas έγραψε:Εγώ έχω μία απορία. Ως τώρα μας λέγανε για το φαινόμενο του θερμοκηπίου και ότι η μέση θερμοκρασία της γης θα ανεβαίνει συνεχώς. Αυτό δεν αντιβαίνει με τον ερχομό ενός Παγετώνα? Τι τελικά ισχύει?

Η απομάκρυνση της γής από την τροχιά της γύρω από τον ήλιο οδηγεί σε μείωση της θερμοκρασίας και σε εποχή παγετώνων. Οι επιστήμονες υπολογίζουν ότι πρόκειται να βιωσουμε μια μίνι εποχή παγετώνων στον 21ο αιώνα αλλά διαφωνούν στο ποτε θα γίνει αυτό (αν δηλαδή συμβεί στα μέσα, στο τέλος του αιώνα ή σε λίγα χρόνια). Εν πάσει περίπτωση θα γίνει ότι αποφασίσει ο Παντοδύναμος Αυτός έφτιαξε τον κόσμο Αυτός θα καθορίσει τι θα συμβεί. Εγώ δεν ανησυχω.Κανένας πιστός χριστιανός δε πρέπει να ανησυχεί. Αυτοί που πρέπει να ανησυχούν είναι οι άθεοι, αγνωστικιστές και οι γιαλαντζοι θρησκευόμενοι (κατ όνομα μόνο χριστιανοι).




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες