Ας γνωριστούμε καλύτερα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Δευτ Μαρ 03, 2014 8:09 pm

Να' σαι καλά βρε Μανώλη. Όσο για την δημοσιογραφία...κάθε εμπόδιο για καλό. Το σχέδιο του Θεού κανείς δεν το γνωρίζει!!!
Αυτό που γράφεις για τον αδελφό μας Φώτη και για τον Άγιο Γεώργιο...το πιστεύω κι εγώ...βρίσκει ο Θεός τρόπους για να μάς φέρει κοντά Του.
Ωραίες και οι μαντινάδες σου σαν Κρητικός που είσαι και μάς γράφεις πότε πότε κάποιες. Θυμάμαι την φιλοξενία των Κρητικών, όταν επισκέπτηκα την Κρήτη το καλοκαίρι του 2005. Σε όποιο μαγαζί κι αν πήγαινα με την αδελφή μου, σαν καλοί οικοδεσπότες ήθελαν να μας κεράσουν ρακί. Επειδή δεν είμαι γερό ποτήρι, εγώ αρνιόμουν ευγενικά...αλλά πού να αρνηθείς σε Κρητικό, την τιμούν με το παραπάνω την φιλοξενία!!! :) :)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Τρί Μαρ 04, 2014 11:21 am

Γειά σου Μανώλη Ολυμπιακάρα.Εγώ ότι και αν πω είμαστε φίλοι οπότε αν θέλει η παρέα να τους
αποδείξεις τα λεγόμενά σου για τον Καζατζάκη,είμαι μέσα.Επίσης σε ευχαριστώ για τα καλά σου
λόγια.


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
Toula
Δημοσιεύσεις: 1962
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:32 pm
Τοποθεσία: Παναγιώτα, Αμπελόκηποι

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Toula » Τρί Μαρ 04, 2014 1:34 pm

Bλέπω εδώ το φόρουμ μας Ολυμπιακοκρατείται (Φώτης, Μανώλης, η αφεντιά μου κλπ. κλπ.) και χαίρομαι ιδιαιτέρως !!! :) :) Έχω και εγώ μια μικρή ρίζα από την Κρήτη (Κίσσαμο Χανίων) καθώς η γιαγιά μου από την μεριά της μητέρας μου ήταν Κρητικιά !! :) :)



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τρί Μαρ 04, 2014 2:58 pm

Ευκαιρία τώρα που είναι Σαρακοστή να μετανοήσετε ειλικρινά και να απεκδυθείτε τον παλιό αμαρτωλό (και κόκκινο) εαυτό σας!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τρί Μαρ 04, 2014 3:00 pm

Toula έγραψε:Bλέπω εδώ το φόρουμ μας Ολυμπιακοκρατείται (Φώτης, Μανώλης, η αφεντιά μου κλπ. κλπ.) και χαίρομαι ιδιαιτέρως !!! :) :) Έχω και εγώ μια μικρή ρίζα από την Κρήτη (Κίσσαμο Χανίων) καθώς η γιαγιά μου από την μεριά της μητέρας μου ήταν Κρητικιά !! :) :)

Ψαχτείτε...στο τέλος θα βγείτε και συγγενείς... :lol: :lol: :lol:


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2012 4:51 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Captain Yiannis » Τρί Μαρ 04, 2014 3:30 pm

ΦΩΤΗΣ έγραψε:Γειά σου Μανώλη Ολυμπιακάρα.Εγώ ότι και αν πω είμαστε φίλοι οπότε αν θέλει η παρέα να τους
αποδείξεις τα λεγόμενά σου για τον Καζατζάκη,είμαι μέσα.Επίσης σε ευχαριστώ για τα καλά σου
λόγια.


Θα ήταν ενδιαφέρων να μας αποδείξει κάποιος ότι ,
ο Καζαντζάκης μετανόησε ή εν πάση περιπτώση
...δεν έχει εξυβρίσει το Άγιον και Ζωοποιό Πνεύμα Θεόν.

Ας προσέξει όμως αυτός που θα το κάνει ...
διότι δεν "παίζουν εν ου παικτοίς"

Αυτά τα θέματα είναι πολύ σοβαρά, πολύ κρίσιμα και έχουν ιερό χαρακτήρα.

Ευλογήτε



Άβαταρ μέλους
Toula
Δημοσιεύσεις: 1962
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:32 pm
Τοποθεσία: Παναγιώτα, Αμπελόκηποι

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Toula » Τρί Μαρ 04, 2014 5:44 pm

aposal έγραψε:Ευκαιρία τώρα που είναι Σαρακοστή να μετανοήσετε ειλικρινά και να απεκδυθείτε τον παλιό αμαρτωλό (και κόκκινο) εαυτό σας!


Θ΄θελες πολύ Αποστόλη να συμβεί κάτι τέτοιο. Δεν έχεις μάθει όμως ακόμα ότι πατρίδα, θρησκεία και ομάδα δεν αλλάζουμε ποτέ ;;; Και τι ομάδα !!! Ομαδάρα με τα όλα της !!! :) :)



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Μαρ 05, 2014 8:01 am

Μα τότε έχεις χάσει το νόημα της νηστείας, γιατί προφανώς νηστεία δεν είναι η αλλαγή από χοιρινό σε σπανακόρυζο.
Όσο για τον Ολυμπιακό, δεν με ενοχλεί που είσαι, με ενοχλεί που δεν σε πειράζει ο τρόπος που πετυχαίνεις τους στόχους σου. Αυτό ακριβώς υποστήριζε και ο Μακιαβέλι, ο οποίος κατακρίθηκε από την ιστορία για τις θεωρίες του, αλλά όλοι έσπευσαν να τις ενστερνιστούν.
Α, ρε Σαμαράς που σας χρειάζεται...


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Toula
Δημοσιεύσεις: 1962
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:32 pm
Τοποθεσία: Παναγιώτα, Αμπελόκηποι

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Toula » Τετ Μαρ 05, 2014 9:28 am

Πετυχαίνω τους στόχους μου με τους πολύ καλούς παίκτες και την δεμένη ομάδα που έχω !



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Μαρ 05, 2014 9:30 am

Τότε άξια σε κυβερνάει ο Σαμαράς...


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 69 και 0 επισκέπτες