Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Συναντήσεις μελών του forum που προγραμματίζονται. Εντυπώσεις και φωτογραφίες από συναντήσεις μελών που έγιναν.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Ιούλ 10, 2014 9:41 am

Χαθήκαμε. Έχουμε κλειστεί ο καθένας στον εαυτό του και προσπαθούμε να περάσουμε την κρίση μόνοι μας ή στην καλύτερη περίπτωση με προσευχή.

Τι θα λέγατε να συναντηθούμε στη Θεσσαλονίκη ή κάπου αλλού στη Βόρεια Ελλάδα για να αλληλοστηριχτούμε οι παλιοί και να γνωρίσουμε και καινούργιους αδελφούς και αδελφές μας, όσοι θελήσουν να έρθουν στη συνάντηση;

Νοσταλγώ τις συναντήσεις μας στον Άγιο Διονύσιο εν Ολύμπω (μαζί με τους αδελφούς του άλλου φόρουμ agiooros.net). Δόξα τω Θεώ η Βόρεια Ελλάδα έχει πολλά υπέροχα μέρη για συνάντηση. Όλες οι προτάσεις συζητούνται.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνα
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 3:26 pm
Τοποθεσία: Στο παραμύθι μου

Δημοσίευσηαπό Κωνσταντίνα » Τρί Ιούλ 29, 2014 7:28 pm

Ε... κανονίστε :)


Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Δευτ Αύγ 04, 2014 11:46 am

Νίκος έγραψε:Χαθήκαμε. Έχουμε κλειστεί ο καθένας στον εαυτό του και προσπαθούμε να περάσουμε την κρίση μόνοι μας ή στην καλύτερη περίπτωση με προσευχή.

Τι θα λέγατε να συναντηθούμε στη Θεσσαλονίκη ή κάπου αλλού στη Βόρεια Ελλάδα για να αλληλοστηριχτούμε οι παλιοί και να γνωρίσουμε και καινούργιους αδελφούς και αδελφές μας, όσοι θελήσουν να έρθουν στη συνάντηση;

Νοσταλγώ τις συναντήσεις μας στον Άγιο Διονύσιο εν Ολύμπω (μαζί με τους αδελφούς του άλλου φόρουμ agiooros.net). Δόξα τω Θεώ η Βόρεια Ελλάδα έχει πολλά υπέροχα μέρη για συνάντηση. Όλες οι προτάσεις συζητούνται.


Ntina έγραψε:Ε... κανονίστε :)


Παιδιά, η αδελφή μου Ελισάβετ κι εγώ είμαστε μέσα. Θα ήταν ωραίο να βρεθούμε και να γνωριστούμε. Ίσως κατά το Σεπτέμβρη να ήταν μια καλή εποχή για συνάντηση, όπου όλοι πια θα έχουμε μαζευτεί από τις διακοπές του καλοκαιριού. Θα χαρούμε να σας γνωρίσουμε κι από κοντά!!! :) Και όσο περισσότεροι θα είμαστε, τόσο το καλύτερο. Ωραίες και οι Καλημέρες που λέμε εδώ, αλλά πιο ωραία θα είναι να τις πούμε κι από κοντά!!!! :)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
ΕΛΙΣΑΒΕΤ
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 15, 2013 2:34 pm
Τοποθεσία: Έλλη, Εύοσμος Θεσ/νίκης

Re: Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό ΕΛΙΣΑΒΕΤ » Τετ Αύγ 06, 2014 11:45 am

Νίκο μου, ωραία η ιδέα σου να συναντηθούμε τα αδέλφια - μέλη. Μακάρι να βολέψει και να υλοποιηθεί η σκέψη σου, πρώτα ο Θεός. :)


Δρόμος για τη γνώση είναι η απάθεια και η ταπείνωση. Χωρίς αυτά κανείς δε θα δει τον Κύριο. (Άγιος Μάξιμος ο Ομολογητής)

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Αύγ 07, 2014 9:46 am

Κορίτσια, Φωτεινή, Ελισάβετ, Ντίνα, προτείνετε κάτι συγκεκριμένο. Δηλαδή πέστε μας που και πότε θα θέλατε να συναντηθούμε. Ας πούμε σε κάποιο Μοναστήρι γύρω από τη Θεσσαλονίκη ή κάτι παρόμοιο.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνα
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 3:26 pm
Τοποθεσία: Στο παραμύθι μου

Δημοσίευσηαπό Κωνσταντίνα » Κυρ Αύγ 17, 2014 10:59 am

Αυτά κάποτε τα κανόνιζε ο Στάθης. Τώρα...; :roll: :)


Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Κυρ Αύγ 17, 2014 11:03 am

Τι θα λέγατε για 21 Σεπτεμβρίου, ημέρα Κυριακή; Η μόνη δυσκολία για μένα και την αδελφή μου Ελισάβετ είναι, ότι αν συναντηθούμε σε κάποιο μοναστήρι γύρω από την Θεσσαλονίκη, θα έχουμε δυσκολία πρόσβασης. Δεν έχουμε μεταφορικό μέσο. :?


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Κυρ Αύγ 17, 2014 3:17 pm

Αυτό Φωτεινή θα το κανονίσουμε. Αν κάποιος αδελφός από τη Θεσσαλονίκη δεν μπορεί, θα έρθουμε εμείς από την Κοζάνη να σε πάρουμε. Ιδίως αν το Μοναστήρι είναι από την άλλη πλευρά της Θεσσαλονίκης. Τι θα λέγατε για Ορμύλια ή Ιερά Μονή Παντοκράτορος Μελισσοχωρίου;

Ο Στάθης δεν μπαίνει τον τελευταίο καιρό, αναρωτιέμαι γιατί. Θα τον ψάξω στο άλλο forum κι αν δεν είναι κι εκεί θα τον πάρω τηλέφωνο.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μέσα στο καλοκαίρι στη Βόρεια Ελλάδα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Κυρ Αύγ 17, 2014 3:54 pm

Νίκο μου, τόσο εγώ όσο και η Ελισάβετ σ' ευχαριστούμε πολύ σε σχέση με το θέμα της μετακίνησης. Όσο για Ορμύλια ή Ι.Μ. Παντοκράτορος Μελισσοχωρίου καλό μας ακούγεται. Άλλωστε είναι όλα τα μοναστήρια όμορφα. Μακάρι να βολέψει - πρώτα ο Θεός - και να πάνε όλα καλά. Χαιρόμαστε που θα γνωρίσουμε επιτέλους κάποιους από τους αδελφούς μας και θα έχουμε και την ευκαιρία ενός προσκυνήματος σε ένα από τα τόσα μοναστήρια που υπάρχουν στη Βόρεια Ελλάδα!!! Θα είναι μεγάλη ευλογία!!!


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνα
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 3:26 pm
Τοποθεσία: Στο παραμύθι μου

Δημοσίευσηαπό Κωνσταντίνα » Πέμ Αύγ 28, 2014 2:39 pm

Εφόσον μπορώ εκείνη τη μέρα, γιατί όχι; :)


Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες

cron