Σχέση άθεου με Χριστιανή. Τι λέει η θρησκεία μας?

Η σχέση της Ορθοδοξίας με τις άλλες θρησκείες.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Σχέση με αλλόθρησκη κοπέλα

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Σάβ Φεβ 25, 2017 10:14 pm

Φίλοι/ες πάλι εγώ είμαι... Το πρόβλημα των σχέσεων για μένα παραμένει. Τα Χριστούγεννα πήγα στην Κωνσταντινούπολη να επισκεφτω τον αδερφό μου(αυτός ανήκει στους Ρωμιούς που δεν έφυγαν από την Πόλη).Στο διάστημα της παραμονής μου εκεί γνώρισα πολλές κοπέλες Τουρκάλες κοσμικές οπως όλες οι νεαρες κοπελες στην Τουρκια χωρίς μαντήλες,με ευρωπαϊκό τρόπο ζωής μόνο κατ όνομα μουσουλμάνες.Ο αδερφός μου μου σύστησε την κοπέλα του που είναι Τουρκάλα (στην Τουρκία οι σχέσεις των Ελλήνων που έμειναν στην Κωνσταντινούπολη με Τουρκάλες είναι πολύ συχνό φαινόμενο όπως και οι μεταξύ τους γάμοι).Η κοπέλα του μου γνώρισε φιλους/φίλες της Τούρκους/αλες βγήκαμε έξω και διατηρώντας επικοινωνία με αρκετές κοπέλες από αυτές.Μια κοπέλα Τουρκάλα μου αρέσει πολύ. Θα ήθελα να μάθω τι λέει η θρησκεία μας για έρωτα με κοπέλα μη χριστιανή...



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Σχέση άθεου με Χριστιανή. Τι λέει η θρησκεία μας?

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Φεβ 27, 2017 5:55 pm

Θεόδωρε χαρακτηρισμοί και κατάκριση εναντίον των μελών του φόρουμ δεν επιτρέπονται. Ακόμη κι αν είναι όπως λες, μπορεί να παίρνει μέρος στις συζητήσεις, αρκεί να σέβεται τις αρχές του φόρουμ.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Σχέση άθεου με Χριστιανή. Τι λέει η θρησκεία μας?

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Κυρ Μαρ 05, 2017 10:41 pm

Τι είναι αυτά που λες Νίκο; Αυτός ο άνθρωπος θεωρεί επικίνδυνη την θρησκεία μας.. http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=43&t=7903(εδώ αναφέρεται και στον κληρικό που είπε ότι έχει στον κύκλο του,είναι σίγουρα αυτός δε χωράει αμφιβολία).Αφού θεωρεί επικίνδυνη τη θρησκεία μας τι δουλειά έχει εδώ;



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Σχέση άθεου με Χριστιανή. Τι λέει η θρησκεία μας?

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Μαρ 07, 2017 2:31 pm

Θεόδωρε μην ανησυχείς, οι Διαχειριστές γνωρίζουν τι κάνουν. Αν σκεπτόμασταν όλοι με τον ίδιο τρόπο δε θα υπήρχε διάλογος. Όταν κάποιος ξεφεύγει πέρα από τα όρια, υπάρχει τρόπος αντιμετώπισής του.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες